Tänases Õhtulehe lisas “Teine Noorus” on juttu lahendustest ja abivahenditest, mis aitavad eakamatel kauem oma armsaks saanud kodus turvaliselt elada. Kasvõi selle asemel, et kümneid kordi kallimasse hooldekoju kolida.

Kirjutatud on nii häirenuputeenusest ja selle kasudest kui ka automaatsest ravimidosaatorist ning elektrilisest pliidivalvurist. Kõik sellised lahendused aitavad eakal või puudega inimesel oma kodus turvalisemalt hakkama saada. Samal ajal tagavad ka teistele lähedastele hingerahu ja teadmise, et nendele kalli inimesega on kõik korras ja abi vajadusel ühe nupuvajutuse kaugusel.

Siinkohal tsiteeriks artiklis sõna saanud Marjet Väänast, kel ligi 80-aastane tädi. Ta leiab, et inimene, kes elab omaette ja on üle 75-aastane, ei peaks kukkumise või ägeda haigushoo tõttu vaevlema, vaid vajadusel kiiresti abi saama. Tema sõnul on häirenupp hädavajalik kui on raskusi tasakaaluga ja kukkumised kerged tulema. “Minu tädi on kindlustunde elatud aastatega välja teeninud,“ paneb Marje teistegi eakate lähedastele südamele.

Just nii arvame meiegi. Seepärast me kõikjal üle Eesti juba kolm aastat häirenuputeenust kõigile abivajajatele osutamegi. Ja seda septembrikuu lõpuni liitudes veel eriti soodsalt. Soovitame kiirelt kaaluda, sest hoolimata praegusest soojast ajast on raskemad perioodid – sügis ja talv – siiski tulekul.

Head Õhtulehe “Teise Nooruse” lugemist!