Möödunud nädalal oli Medi ühel eestvedajal Paavo Alal olla au kutsutud Tartusse, võtma osa sotsiaalse ettevõtluse inkubaatori SEIKU inkubatsiooniprogrammi projektide hindamiskomisjoni tööst.

Rohkem kui kaheksa ülimalt intensiivse ja dialoogirohke tunni jooksul kuulati ära 17 erinevat projekti, kes kõik kandideerisid SEIKU inkubatsiooniprogrammi. Neist kaheksa meeskonda kaitses valdkonna praktikutest ja asjatundjatest komisjoni ees edukalt enda sotsiaalse ettevõtluse ärimudelit. “Niivõrd hulgaliselt väga erinevaid ja algatusväärivaid sotsiaalseid ideid, mis aitavad paljude Eestimaa inimeste elu paremaks muuta, ei olegi niivõrd kontsentreeritult varem kuulnud,” tõdes Paavo Ala. Tema sõnul pakatas ruumis õhk iga järgmise ettekandjaga entusiasmist, millega ideid esitleti. Ja mitte ainult, mitmed ideed olid juba elluviimisega vähemalt poole pealegi jõudnud ning otsisid inkubaatorist väärt nõu, et veel kiiremini õigemas suunas areneda. “Pea kõik osalejad said hindamiskomisjoni liikmetelt juba jooksvalt nii palju hindamatut tagasisidet ja uusi vaatenurki, et isegi need, kes inkubaatorisse ei pääsenud, lahkusid särasilmselt ja innukamana kui tulid,” oli komisjoni liige Paavo Ala rõõmus.

Valiku langetanud komisjoni kuulusid KÜSK-i vabaühenduste toetusprogrammi juht Mari-Liis Dolenko, endine sotsiaalne ettevõtja ning Swedbank Investeerimisfondide äritoe valdkonnajuht Kaarel Roosa, sotsiaalse ettevõtte Tagurpidi Lavka tegevjuht ja Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku juhatuse liige Riinu Lepasotsiaalse ettevõtte Meditech Estonia üks eestvedajaid Paavo Ala ning SEIKU juht Kadi-Ingrid Lilles.

Missugused ideed pääsesid SEIKU inkubatsiooniprogrammi, saab lugeda SEIKU kodulehelt.

Medi ja Paavo Ala tänavad SEIKU-t ja Kadi-Ingridit kaasa haaramast! Soovime inkubantide käekäigu vastu ka järgneva seitsme kuu jooksul huvi tunda ja vastame positiivselt ka järgmistele SEIKU kutsetele. Nutti, jaksu ja sära silma SEIKU liikmetele ja osalejatele!