Maalehe ajakirjanik Rein Raudvere kirjutas 1. novembril elust enesest võetud näidetega artikli, kuidas eakate üksinda elamist häirenupp ja muud abivahendid turvalisemaks muuta aitavad.

Teiste hulgas on artiklis tsiteeritud Medi häirenuputeenuse hoolealust Natalja Jõgi Laeva vallast. Tema kogemus ilmestab hästi, kuidas Medi hoolealused häirenuputeenust ja sellega kaasnevat kindlustunde kasvu hindavad: “Laeva vald muretses mulle häirenupu – kui üksik ja vana oled, siis paremat asja ei oska tahtagi,” kiidab Natalja Jõgi Maalehele. “Mul ei ole selle aja sees veel nupu abi vaja läinud, aga hoopis kindlam tunne on küll,” pihib ajakirjanikule memm, kes tervisega kimpus. Õhtuti läheb ta nüüd taas rahulikult magama. Vargaidki ei karda enam. Üle kümne aasta üksinda elanud Jõe kodus on varemalt sees käidud. Seepärast oskab ta hinnata seda hingerahu. “Kui tulevadki, vajutan nupule – vargad ehmatavad ära, kui aparaat toas tööle hakkab.” Jõgi ütleb, et ei oskagi enam ilma punase nuputa olla. Peab seda mobiilistki etemaks, kui abi kähku vaja. Mobiili ei kanna ju igal sammul kaasas.

Medi lisab artiklile veel omalt poolt, et ajakirjaniku poolt toodud teenuse maksumused sisaldavad ka seadmete renti. Reaalsem võrdlus oleks soetatud hoolekandeseadmete korral, mille puhul on teenuse kuutasu kuni 50% soodsam e. 22 eurot. Tasub enda jaoks selgeks mõelda, kumb siis ikkagi on rohkem väärt – kas kalli inimese elu ja tervis ning enda meelerahu või raha.

Artikli terviktekst koos kommenteerimisvõimalusega on saadaval Maalehe kodulehel. Kommenteerida ja küsida saab ka Medi Facebooki lehel.