Äripäev tõi 9. jaanuaril välja, millised on Eesti edukamad omavalitsused arvestades üksikisiku tulumaksu laekumise muudatust 2011. aastal võrreldes ülemöödunud, 2010. aastaga.

Siinkohal tõmbab ka Medi omakorda paralleele ning toob eriti esile, et positiivse edetabeli seitsme esimese omavalitsuse hulgas on tervelt kaks valda – Vastse-Kuuste ja Rannu – kes võimaldavad möödunud aasta lõpust oma eakatele abivajajatele hädavajalikku häirenuputeenust.

Samuti leidub üle 10-protsendilise tulumaksu kasvuga omavalitsuste seas veel mitmeid linna- ja vallavalitsusi Harjumaalt, Hiiumaalt ja Põlvamaalt, kelle tänuväärse toetuse abil saavad nende eakamad elanikud nüüdseks juba rohkem kui aastajagu elusidki päästnud häirenuputeenust. Kõik need omavalitsused on otsustanud jätkata Medi häirenuputeenuse toetamist ja osutamist ka 2012. aastal. Seda tänu headele kogemustele ja kiiduväärt tagasisidele teenuse saajatelt ning nende lähedastelt.

Rõõmustav on seegi, et 2011 versus 2010 üksikisiku tulumaksu arvestuses jäid miinusesse vaid seitse Eesti omavalitsust. Seega, potentsiaali ja võimalusi panustada aina enam ka sotsiaalvaldkonda ja hoolekandeteenustesse on lõviosal Eesti omavalitsustest. Olgu siinmainitute nimed teistelegi eeskujuks.

Häirenuputeenus ja selle käivitamine – see on imelihtne ja igale Eesti omavalitsusele jõukohane!

Kogu (ede)tabel on kättesaadav Äripäeva kodulehel.